Proof of Concept pályázati felhívás

Az Eszterházy Károly Egyetem a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00009 azonosítószámú pályázat keretében „Proof of Concept” pályázatot hirdet

A program célja

A PoC program elsődleges célja, olyan pályázatok támogatása, melynek keretében a pályázók olyan termék/prototípus kialakítását viszik véghez, mely alkalmas licenciára, szabadalomra vagy spin-off cég alapítására.

Rendelkezésre álló forrás

A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 7,5 millió Ft.

A támogatott támogatási kérelmek várható száma: maximum 3 db.

A támogatási kérelem benyújtásának feltételei:

A támogatást igénylők köre:

A pályázók köre: az Eszterházy Károly Egyetem hallgatóiból és kutatóiból álló csapatok.

A csapattal szemben támasztott feltételek:

- minimum két fő, melyből legalább egy kutatónak minősül;

- kutatónak számít: Eszterházy Károly Egyetemmel szerződésben álló oktató vagy kutató;

- egy fő vezető kutató kijelölése.

A projektre vonatkozó általános elvárások

- Kizárólag az az Eszterházy Károly Egyetemen létrehozott, hasznosítási potenciállal rendelkező kutatási eredményekre épülő projekt támogatható, melynél jól beazonosítható egy vagy több, védelemben részesíthető szellemi alkotás.

- A projekt legfeljebb 10 hónapra tervezhető.

- A projekt támogatható összköltsége 2,5 millió forint.

A támogatási kérelem benyújtásának határideje és módja

A Projektjavaslatot az erre a célra rendszeresített űrlapon, szkennelt formában kell benyújtani a vezető kutató aláírásával az alábbi e-mail címre: khi@uni-eszterhazy.hu

A Projektjavaslat sablonja tartalmazza azokat a kérdésköröket, melyet összességében legfeljebb 6 oldalban szükséges kifejteni.

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. május 29.

A támogatással kapcsolatos információk

Támogatási megállapodás

A támogatott projektek megvalósítására Támogatási megállapodás kerül aláírásra az Egyetem, valamint a nyertes pályázó között.

Kifizetések és elszámolások

A projekt megvalósításához szükséges támogatás ösztöndíjként kerül kiutalásra, mérföldkövekhez igazított részletekben.

Nyomon követés

A pályázó csapat meghatározott időközönként beszámolók nyújtására és prezentáció készítésére köteles. A projekt megvalósítása során az Egyetem által kijelölt egyetemi dolgozók, úgynevezett mentorok nyújtanak támogatást.

Eszterházy Károly Egyetem Kutatáshasznosítási Iroda

Markót Csenge

markot.csenge@uni-eszterhazy.hu

A letölthető pályázati dokumentumok az alábbi linken érhetőek el:

Pályázati felhívás: Letölthető dokumentum

Pályázati űrlap: Letölthető dokumentum

A projekt a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00009 azonosító számú Kutatáshasznosítás, innováció az Eszterházy Károly Egyetemen című pályázat keretében, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósul meg.